Остап Семерак: «Нова процедура СЕО відповідає європейським вимогами і буде запроваджена практично в усіх сферах економіки»

 20 Березня 2018

Сьогодні, 20 березня, Верховна Рада України у повторному другому читанні та в цілому ухвалила  законопроект «Про стратегічну екологічну оцінку» (№6106) - Мінприроди України. За відповідне рішення проголосувало 233 народні депутати.

Новий Закон встановлює в Україні механізм стратегічної екологічної оцінки (СЕО), який діє в країнах Європейського Союзу та передбачає, що всі важливі документи, зокрема, державні програми, повинні, у першу чергу, проходити стратегічну екологічну оцінку  з урахуванням необхідних  імовірних ризиків тих чи інших дій для довкілля.

«Насправді, на цей крок давно очікувала не лише екологічна громадськість, але й наші міжнародні партнери. Ухвалений закон є однією з ключових вимог Угоди про асоціацію та ряду інших протоколів. Крім того, без  нього неповною буде ефективність ухваленого раніше Закону «Про оцінку впливу на довкілля». В усьому світі ці два закони взаємодоповнюють один одного», - прокоментував Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він зазначив, що нові процедури відповідають європейським вимогами і будть запроваджені практично в усіх сферах. Зокрема, СЕО буде обов`язковою для містобудівних планів, стратегій розвитку областей, програм розвитку промисловості, аграрного сектора тощо.

«Україна ще не мала такого. Дивно і поки що незвично, але ця модель ефективно працює в усьому світі. Простіше кажучи, необхідно забезпечити, щоб при розробленні майбутніх державних, місцевих чи галузевих програм враховувались імовірні негативні наслідки для довкілля та здоров’я людини. Наприклад, при розробці програми розвитку транспортної мережі чи енергетики мають бути враховані не лише можливі економічні переваги того чи іншого шляху розвитку, а й їх екологічні наслідки», - пояснив Остап Семерак.

Він також подякував народним депутатам, які віддали свої голоси за цей законопроект, за послідовність та проєвропейську позицію

«Я дякую кожному депутату, лідерам фракцій за відданий голос та проєвропейську позицію. Сьогодні ви зробили добру справу для країни», - резюмував Міністр.

Закон передбачає, що протягом кількох наступних років поетапно мають бути вирішені такі завдання як інтеграція екологічних цілей та пріоритетів сталого розвитку до розробки документів державного планування, поширення практики СЕО на місцеві проекти й програми,  а також узгодження процедур з проведення СЕО в Україні  згідно з аналогічними процедурами держав Європейського Союзу.

Нагадаємо, вказаний Закон є частиною Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.