ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО УТВОРЕННЯ ВІДХОДІВ

У зв’язку з набранням чинності постанови КМУ від 07.08.2013р. №748 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов КМУ» було визначено категорії власників відходів, які звільняються від одержання дозволів та лімітів на відходи. До них, зокрема, належать власники відходів, які не підлягають включенню до реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів відповідно до постанови КМУ від 31.08.1998 №1360 «Про затвердження Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів».

При цьому критерієм включення об’єкта утворення відходів до Реєстру є показник загального утворення відходів (Пзув) який перевищує 1000 у.т. (цей показник потрібно правильно розрахувати).

Одночасно встановлено, що власники відходів, у яких кількісний показник загального утворення відходів менше 1000 у.т. звільняються від одержання дозволу на відходи та подають щороку через дозвільні центри, центри надання адміністративних послуг декларацію про відходи.

На даний момент представнику підприємства для подання цього документу потрібна належним чином заповнена встановлена форма декларації та доручення відповідного зразку за підписом керівника підприємства. Декларація подається у двох автентичних примірниках, одним з яких після затвердження у відповідному Департаменті екології повертається підприємству, як підтвердження виконаної звітності.

Також слід звернути увагу на те, що згідно до проекту Постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами та подання декларації про відходи», який ще не набрав чинності, процедура подання та оформлення Декларації про утворення відходів може бути суттєво змінена.